استعفای جنتی

1 آگوست 2017
0

مراسم تودیع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در استعفانامه خود به رییس جمهوری نوشت: اینجانب افتخار دارم که در طول ۵۰ سال گذشته با جنابعالی رابطه دوستی صمیمانه داشته و در مقاطع مختلف همکاری داشته ام و همواره از افکار و اندیشه های و سجایای اخلاقی شما بهره گرفته ام. اینجانب علیرغم آنکه تمامی توان خود را برای ایجاد فضای فرهنگی همراه با آرامش و متانت به کار گرفته و از حاشیه سازی ها فاصله گرفته ام در عین حال خود را قادر به ادامه خدمت در این عرصه نمی بینم و مایلم دولت خدمتگزار بتواند در فضای آرام و خالی از تنش، برنامه های فرهنگی خود را دنبال کند لذا بدینوسیله استعفای خود را تقدیم می دارم و امیدوارم نیروهای شایسته بتوانند با توان بیشتر این حوزه را مدیریت کنند.

علی جنتی در مراسم تودیع خود سخنانی بر زبان آورد تا بگوید مشکلات در این عرصه تنها بسته به یک مقام یا شخص نیست به گزارش خبرگذاری فارس وزیرسابق ارشاد در این مراسم گفت: گاهی فضایی در کشور راه انداختند که کسی نتواند در این فضا تنفس کند، روزی در سفری به استان قم رفتم با نماینده ولی فقیه استان صحبت می‌کردم او گفت با موسیقی مخالفم، گفتم شما مخالفید؟ شما نماینده ولی فقیه هستید اما باید ببینید ولی فقیه شما چه فتوایی داده است شما نمی‌توانید جدا عمل کنید، وقتی این عنوان را دارید نمی‌توانید بگویید کلاً با موسیقی یا تئاتر مخالفم. او همچنین گفت: در قم یک گروه کُر برنامه برگزار کرد، محتوایش خوب بود، حجاب خانم‌های آن که برگزارکننده بودند مناسب بود اما چهار تا خانم که روسری‌شان عقب بود عکسشان را گرفته و بعد عناصر سیاسی عکس را در جامعه مدرسین و خدمت مراجع می‌برند که فضایی درست کردند تا مدیر کل استان نمی‌تواند حتی بماند مجبور می‌شود استعفا بدهد و برود. می‌‌گویند حواشی است باید تماشاچی‌ها را کنترل کنید اگر قرار بر این است می‌خواهید فیلم بیاورم تا ببینید در مراسم سینه‌زنی و عزاداری خانم‌هایی که ایستاده‌اند چه وضعیتی دارند. باید آنها را هم تعطیل کنیم.

وزیر سابق ارشاد صبح ۳ آبان ماه در وزارت ارشاد حاضر شد و برای حضور در این برنامه خبرنگار و عکاسی دعوت نشده‌اند و برخی خبرنگاران و عکاسان نیز با وجود حضور در ساختمان وزارت ارشاد، با اعلام اینکه مراسم داخلی است، اجازه‌ی حضور در برنامه را پیدا نکردند.

صالحی امیری از زمانی که بحث استعفای علی جنتی به میان می آید به عنوان مشاور فرهنگی رئیس جمهور در محافل مختلف حاضر می شود و درباره موضوعات مختلف فرهنگی صحبت می کند و برخی از اقدامات را زیر سوال می برد تا بتواند پیشینه ای فرهنگی برای خود فراهم آورد. او علاو بر مشاور رئیس جمهور ریاست سازمان اسناد و کتابخوانی ملی را در سوابق مدیریتش در حوزه فرهنگ دارد . او که رفت و آمد به مجلس و کمیسیون فرهنگی آن را  پیش از قبول استعفای جنتی آغاز کرده بود باید دید در کسب رای اعتماد نمایندگان ملت برای کسب پست وزارت ارشاد موفق عمل کند!

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

نظرات