نارضایتی بازیگران زن سینما

1 آگوست 2017
0

نارضایتی بازیگران زن در آستانه روز سینما:

این روزهای بازیگران سینما و تلوزیون به دو دسته پرکار وکم کار تبدیل شده است عده ای به اندازه ای پرکارند که همزمان در دو یا سه سریال در حال پخش یا فیلم در حال اکران حضور دارند و عده ای قریب به دو سال است که کاری به آنها پیشنهاد نشده است.
سی تن از بازیگران سینما و تلوزیون به نمایندگی خانم فقیه سلطانی نامه ای خطاب به معاون سیما نوشته اند که محتوای آن شامل کم کار شدن عده کثیری از بازیگران در این روزهاست. که علت آن را تاهل و تعهد این بازیگران باسابقه در عین حال بی حاشیه در این عرصه می داند. از نظر ایشان هر بازیگری که ازدواج کند کم  کارش میکنند تا کم کم به مرز بیکاری میرسد.آنها از اوضاع پشت صحنه ناسالم و پیشنهادهای غیر اخلاقی و همچنین مافیای قدرتمند بی صلاحیت و شهوت پرست در صحنه مقدس سینما و تلوزیون می گویند.
خانم پردیس افکاری هم از روزهای بیکاری خود در این دوران نابسامان سینما و تلوزیون می گوید. از نظر خانم افکاری پرکار بودن در این ایام بسته به داشتن باند و متصل بودن به جایی است ویا شرکت در مهمانی¬های شبانه. و بر این باورند که به دلیل نداشتن باند و همچنین عدم شرکت در این مهمانی¬ها پیشنهاد کاری هم به ایشان نمی شود.
ایشان دلیل این وضعیت سینما و تلوزیون را مدیریت اشتباه می داند که هر کسی ته جیبش کمی پول می بیند تهیه کننده می شود و تمام اقوام خود را وارد کار کرده و یک فیلم سینمایی و یا سریالی که در نهایت فقط رنگ است و حرکت.
این موضوع اکثر بازیگران زن سینما و تلوزیون را آزرده خاطر کرده تا جایی که چندی پیش منجر به نوشتن نامه ای از طرف سی تن از بازیگران زن سینما و تلوزیون در خصوص این مسائل به معاون سیما شده است.
صبا کمالی نیز چندی پیش در اعتراض به وضعیت حال حاضر سینمای ایران از فعالیت های هنری انصراف داد. این هنرپیشه سینما گفت: «من وقتی وارد این عرصه شدم شرایط خیلی محترمانه تر بود. اوضاع هنر نسبت به چند سال اخیر چه از نظر مالی و چه از نظر اخلاقی خیلی بهتر بود ولی چند سالی است که شرایط به گونه دیگری است. امیدوارم شرایط درست شود اما باید بگویم که من بابت هر جواب ردی که به پیشنهاد وقیحانه تهیه کنندگان داده ام آنها مرا پنج سال به عقب پرت کردند. یک مشت موجودات حقیر که اسم دیگری را روی آنها نمی توان گذاشت.»
مرجان محتشم نیز از دیگر بازیگرانی است که خود را از حرفه بازیگری کنار کشیده است و می گوید از طریق طراحی داخلی امرار معاش می کند. بازیگر سریال پربیننده «پس از باران» در این زمینه می گوید: «محبوبیت بین مردم چیزی نیست که بتوان به راحتی آن را به دست آورد ولی متاسفانه برخی ستارگان به دلیل ابزار شدن و ارتباطات غیراخلاقی که باعث شرمندگی و تاسف است محبوب شده اند که به اعتقاد من این محبوبیت نیست. جایی برای کسانی که بخواهند با اعتقاد به خدا در عرصه سینما فعالیت سالم داشته باشند نیست و متاسفانه برعکس، کسانی که تن به ارتباطات نامشروع می دهند، در این عرصه بالا می روند.»
هنچنین ساناز سماواتی که مدت هاست در فیلم و سریالی دیده نشده، درباره علل این کم کاری می گوید: «اوضاع الان با بیست و خرده ای سال پیش متفاوت شده. من با تحصیلاتی که داشتم وارد این حرفه شدم و الان شما می بینید یک شبه یک آقا پسر یا یک خانم یا پول می دهد نقش را می خرد یا با حضور در مهمانی ها و پارتی ها وارد پروژه ها می شود. اکثر فیلم ها این طور شده. تهیه کننده نقش را می فروشد، می گوید من ۳۰۰ میلیون برآورد بودجه ام است، ۱۰۰ یا ۱۵۰ میلیون می گیرم دو نقشم را می فروشم. الان در این حرفه ملغمه ای شده که من ترجیح می دهم کار نکنم چون کار هم که می کنی، پول نمی دهند.»

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

نظرات