روبان قرمز

1 آگوست 2017
0

روبان قرمز از سوم آذر به صحنه می رود

 

نمایش «روبان قرمز» نوشته و کارگردانی کوروش ساسانیان که به مسایل و دغدغه‌های بیماران مبتلا به ایدز می پردازد اجرای خود را از دوم آذرماه در تماشاخانه سه نقطه آغاز کرد.

کوروش ساسانیان نویسنده و کارگردان نمایش «روبان قرمز» در این‌باره گفت: نمایش «روبان قرمز» از دوم تا بیست و یکم آذرماه در تماشاخانه سه نقطه به صحنه می رود. این اثر به منظور حمایت از بیماران مبتلا به ویروس HIV اجرا می شود و قصد دارد نگاه نامناسبی را که در جامعه نسبت به این افراد وجود دارد، اصلاح کند.

وی افزود: موسسه «پیام آوران همیاری» که وظیفه حمایت از بیماران مبتلا به ایدز را از نظر جسمانی و روانی بر عهده دارد حامی ما در اجرای این نمایش بوده است. «روبان قرمز» داستان جوانی به نام روزبه را روایت می کند که لیسانس ادبیات است اما به خاطر شرایط مجبور است در یک رستوران کار کرده و در پانسیون زندگی کند. این جوان که علاقمند به دختری به نام سحر نیز است به صورت اتفاقی در پانسیون مبتلا به ویروس HIV می شود و در این حین اتفاقاتی نیز برایش رخ می دهد…

این کارگردان تئاتر با اشاره به شیوه اجرایی رئالیستی نمایش بیان کرد: در این اثر نمایشی تلاش شده نگاه غیر انسانی را که به بیماران مبتلا به ویروس HIV وجود دارد برطرف کنیم. این بیماران حق زندگی دارند و می توانند ازدواج کرده و حتی بچه دار شوند بنابراین نگاه جامعه باید به این بیماران تغییر کند.

کوروش ساسانیان، النا آهی، امیرفراهانی، علیرضا خدابخش، امیرمحمد تاتاری، رضا فلک سیر بازیگران این اثر نمایشی هستند.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از موسیقی: مرتضی گلی، دستیارکارگردان: النا آهی، طراح نور: امیربهادر صداقت فر، طراح صحنه: کوروش ساسانیان، طراح لباس: ساناز آهی، مدیرصحنه: امیرمحمد تاتاری، مدیر روابط عمومی: رضا فلک سیر، عکاس: مریم خدابخش.

این نمایش تا ۲۱ اذرماه هر شب ساعت ۲۱ در تماشاخانه سه نقطه به صحنه می رود.

منبع : خبر خوانی در فیس بوک

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

نظرات